کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک

بهترین انتخاب برای کاغذ دیواری اتاق کودک چیست؟

اگر انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک برای شما هم موضوع مهمی محسوب می‌شود در این مطلب ما را همراهی کنید.

برای اتاق کودک کدام طرح ها را انتخاب کنیم؟

اتاق کودک یکی از مهمترین قسمت‌های هر ساختمان محسوب می‌شود و به همین دلیل انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک اهمیت بسیار زیادی دارد. کاغذ دیواری که قرار است در اتاق کودک نصب کنید تاثیر بسیار زیادی بر روحیه و احساسات او می‌گذارد. از طرف کودکان در سنی هستند که باید محیط اطراف آنها آرام بخش باشد. نه تنها کاغذ دیواری بلکه تمام دکوراسیون اتاق کودک در رشد و روحیه او موثر خواهد بود. شما باید در اتاق کودک خودتان کاغذ دیواری را مورد استفاده قرار دهید که جذاب‌ترین و نشاط بخش‌ترین المان‌ها در آن استفاده شده باشد. انتخاب کاغذ دیواری ساده است البته اگر به نکات مهمی توجه داشته باشید.

5 اصل مهم در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک

برای اینکه بهترین کاغذ دیواری اتاق کودک را انتخاب کنید باید به ۵ اصل مهم توجه داشته باشید. اصولی که به شما کمک می‌کند بهترین تصمیم را برای دیوارپوشی اتاق کودک خودتان بگیرید عبارتند از:

 • اولین اصلی که در انتخاب کاغذ دیواری باید به آن توجه داشته باشید رنگ مناسب است. شما باید رنگی را برای اتاق کودک انتخاب کنید که تاثیر مثبت بر روحیه او بگذارد. به همین دلیل انتخاب رنگ‌های تیره به هیچ وجه برای اتاق کودک مناسب نیست چرا که تاثیرات منفی بر خلق و خوی او دارد. پیشنهاد می‌کنیم رنگ‌هایی مثل صورتی، یاسی و گلبهی را برای این اتاق انتخاب کنید.
 • اصل دوم در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق کودک برگزیدن طرح مناسب است. بهترین طرح برای کاغذ دیواری در چنین اتاقی طرح عروسکی است. البته استفاده از طرح‌هایی که شخصیت‌های کارتونی به عنوان المان در آنها به کار رفته‌اند نیز جذابیت دارد. طرح کاغذ دیواری اسپرت نیز گزینه جالبی است.
 • سومین اصل برای انتخاب کاغذ دیواری جهت استفاده در اتاق کودک، توجه به جنس کاغذ دیواری می‌باشد. نباید برای اتاق کودک خودتان کاغذ دیواری را انتخاب کنید که مواد سمی و مضر در ترکیبات اولیه آنها مورد استفاده قرار گرفته باشند. کاغذ دیواری‌های طبیعی و ارگانیک معمولاً انتخاب بهتری برای اتاق کودک هستند.
 • اصل چهارمی که می‌تواند در انتخاب کاغذ دیواری به شما کمک کند، قابل شست و شو بودن کاغذ دیواری است. کودکان به دلیل اینکه بازی‌های مختلفی انجام می‌دهند مدام ممکن است با دست‌های کثیف و رنگی دیوارهای اتاق را خراب کنند. کاغذ دیواری که قابلیت شستشو داشته باشد این مشکل را برای شما به خوبی برطرف می‌سازد.
 • آخرین اصلی که رعایت آن بسیار ضروری است رعایت هماهنگی بین اجزای مختلف دکوراسیون اتاق کودک می‌باشد. کاغذ دیواری که برای اتاق کودک انتخاب می‌کنید باید با دیگر لوازم دکوراسیون موجود در آن هارمونی داشته باشد. رعایت این اصل در افزایش زیبایی و جذابیت محیط تاثیر زیادی دارد.

اتاق پسران را چگونه با کاغذ دیواری تزئین کنیم؟

طبیعتاً پسران و دختران روحیه‌های متفاوتی دارند و این موضوع باید در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک مورد توجه شما قرار بگیرد. اولین چیزی که در انتخاب کاغذ دیواری پسرانه باید مورد بررسی قرار دهید علاقه و سلیقه فرزندتان است. معمولا پسرها ترجیح می‌دهند اتاقی داشته باشند که در آن از رنگ‌های زرد و قرمز بیشتر استفاده شده باشد. به عبارت بهتر پسرها ترجیح می‌دهند رنگ‌های شاد را برای کاغذ دیواری اتاق خود انتخاب کنند. در مورد طرح کاغذ دیواری هم آنها معمولاً قهرمانان کارتونی را بهترین انتخاب می‌دانند. البته باز هم می‌گوییم علاقه و سلیقه فرزند شما مهم‌ترین پارامتر در انتخاب کاغذ دیواری خواهد بود. اگر مشاهده کردید که پسرتان علاقه و روحیه متفاوتی با دیگر پسرها دارد، به علاقه او احترام بگذارید.

انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق دخترانه

انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک دخترانه شاید از انتخاب این کاغذها برای اتاق پسرها سخت‌تر هم باشد. معمولاً دختر خانم‌ها روحیه حساس‌تری نسبت به پسران دارند و ترجیح می‌دهند با حساسیت بیشتری اتاق خود را تزیین کنند. شما به عنوان والدین بهتر است به روحیه دخترتان احترام بگذارید و اجازه دهید او سلیقه‌اش را در انتخاب کاغذ دیواری بیان کند. به طور کلی معمولاً دختر خانم‌ها برای کاغذ دیواری اتاق خود رنگ‌های روشن و آرامبخش مثل سبز، آبی یا صورتی را انتخاب می‌کنند. اگر از آنها در مورد طرح کودک سوال بپرسید احتمالاً طرح‌های سه بعدی را پیشنهاد خواهند کرد. البته آنها طرح‌های سه بعدی را ترجیح می‌دهند که در آنها از شخصیت‌های مهربان داستانی و کارتونی هم بهره برده شده باشد. 

کدام طرح ها را برای اتاق کودک انتخاب نکنیم؟

گاهی اوقات آشنایی با ممنوعیت‌هایی که در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک وجود دارد به ما کمک می‌کند تا تصمیمات بهتری بگیریم. در طراحی اتاق کودک همیشه این نکته را مد نظر قرار دهید که تربیت او از هر چیزی مهم‌تر است. در حقیقت شما باید اصول تربیتی درست و هدفمند را در انتخاب کاغذ دیواری مورد توجه قرار دهید. بسیاری از کودکان ترجیح می‌دهند که در اتاق خودشان از طرح‌های کاغذ دیواری کمپانی دیزنی با تم‌های شلوغ استفاده کنند. با وجود اینکه شما باید به خواست آنها احترام بگذارید اما به این نکته هم باید توجه داشته باشید که الگوهای فانتزی و غیر واقعی در تربیت کودک شما تاثیر کاملاً منفی دارند. بهتر است به جای استفاده از اینگونه طرح‌ها به سراغ کاغذ دیواری‌های بروید که در آنها طرح‌های شلوغ و پرهیجان استفاده نشده باشد.

کاغذ دیواری طرح های کودک کجا فروخته می‌شود؟

در این مطلب سعی کردیم نکات مهمی که به شما کمک می‌کنند بهترین کاغذ دیواری اتاق کودک را انتخاب نمایید بیان کنیم. آخرین موضوعی که قطعاً برای شما هم پرداختن به آن جذاب است نحوه خرید این محصولات می‌باشد. برای خرید کاغذ دیواری می‌توانید به فروشگاه مختلفی که در کشور وجود دارند مراجعه کنید. البته قبل از مراجعه باید دقت داشته باشید که بسیاری از این فروشگاه‌ها محصولات با کیفیت و درجه یک به شما عرضه نخواهند کرد. برخی از آنها ممکن است برای محصولات بی‌کیفیت خود قیمت بالایی مطالبه نمایند. 

در حقیقت اولین اصلی که در انتخاب فروشنده کاغذ دیواری باید آن را مد نظر قرار دهید معتبر بودن آن است. هرچند تشخیص اعتبار یک فروشنده برای شما که تجربه کمی در زمینه خرید و فروش کاغذ دیواری دارید کار سختی خواهد بود. با این حال فروشگاه‌هایی مثل پرشین راگ وجود دارند که شما می‌توانید کاغذ دیواری مورد نیاز خودتان را از آنها بخرید. برای اینکه با این فروشگاه بیشتر آشنا شوید به آدرس اینترنتی آن یعنی https://www.epersianrug.com/ مراجعه نمایید.

آیا طرح های ساده کاغذ دیواری برای اتاق کودک مناسب است

بله، طرح‌های ساده کاغذ دیواری برای اتاق کودک مناسب هستند. طرح‌های ساده معمولاً شامل الگوها و طرح‌هایی است که از خطوط و شکل‌های ساده تشکیل شده‌اند. این طرح‌ها معمولاً در رنگ‌های زنگاری، آبی، صورتی، زرد و سبز موجود هستند.

طرح‌های ساده به اتاق کودک ظاهری آرام و متناسب می‌بخشند و به کودکان کمک می‌کنند تا در یک محیط آرام و مهیج بزرگ شوند. این طرح‌ها می‌توانند با المان‌های دیگر دکوراسیونی مانند پوسترها، استیکرها و اسباب‌بازی‌ها هماهنگ شوند و به اتاق کودک جلوه‌ای شاد و جذاب بدهند.

همچنین، طرح‌های ساده کاغذ دیواری به کودکان امکان می‌دهد تا خلاقیت خود را در طراحی و دکوراسیون اتاق خود بیان کنند. شما می‌توانید با کودکتان در انتخاب طرح‌هایی که به آنها پسند می‌آیند، همکاری کنید و اتاق خوابشان را به یک محیط شخصی و منحصر به فرد تبدیل کنید.

در هر صورت، در انتخاب طرح کاغذ دیواری برای کودکتان، به سلیقه و علاقه کودکتان توجه کنید و مطمئن شوید که طرح انتخابی با سن و سلیقه وی هماهنگی دارد.

0
  0
  سبد خرید
  سبد شما خالی استبرگشت به خرید