چسب کاغذ دیواری

چسب کاغذ دیواری

چسب کاغذ دیواری چیست؟

بسیاری از کسانی که قصد دارند دیوارپوشی ساختمان خود را با کمک کاغذ دیواری انجام دهند فقط روی خرید این محصول تمرکز می‌کنند. این در حالی است که آنها باید بخشی از زمان خود را هم صرف انتخاب لوازم مهمی مثل چسب کاغذ دیواری کنند. این چسب‌ها تاثیر بسیار زیادی در پیاده‌سازی کاغذ دیواری در ساختمان‌ها دارند و برای خرید آن باید دقت زیادی خرج شود. اگر چسب با کیفیتی برای نصب کاغذ دیواری خریداری نشود ممکن است تمام تلاشی که برای دیوارپوشی انجام داده‌اید به راحتی از بین برود. چسب‌های کاغذ دیواری محصولاتی هستند که بر پایه متیل سلولز تولید شده‌اند و برای نصب کاغذ بر روی دیوار یا هر سطح دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر به بازار مراجعه کنید احتمالاً این چسب‌ها را در انواع مختلف خشک، پودری و پولکی مشاهده خواهید کرد.

چسب کاغذ دیواری

 پنج مدل چسب‌های کاغذ دیواری چگونه هستند؟

چسب کاغذ دیواری فقط در یک مدل تولید نمی‌شود و انواع مختلفی از آن در بازار موجود هستند. به طور کلی چسب‌های کاغذ دیواری را به ۵ دسته تقسیم می‌کنند که با آنها آشنا خواهیم شد:

 • چسب قابل استفاده در آب سرد: یکی از معروف‌ترین چسب‌های کاغذ دیواری که با نام Cold water paste ساخته می‌شود، قابلیت استفاده در آب سرد را دارد. ماده اولیه‌ای که در تولید این چسب به کار می‌رود از گندم و سیب زمینی گرفته شده و به صورت پودر پولکی در بازار عرضه می‌گردد.
 • چسب همه کاره: یکی از جذاب‌ترین چسب‌های کاغذ دیواری موجود در بازار که شهرت زیادی هم دارد، چسب همه منظوره یا همه کاره است. این مدل چسب‌ها را معمولاً به صورت پودر تولید می‌کنند و حلال آنها آب است. این چسب‌ها دارای دو ویژگی مهم دیگر هستند که ضد قارچ بودن و ضد کپک بودن می‌باشد.
 • چسب با قدرت چسبندگی بالا: اینگونه چسب‌ها با نام Extra Strong paste  به بازار عرضه می‌گردند و قابلیت چسبندگی بسیار بالایی دارند. مهمترین دلیل چسبندگی بالای این محصولات ساختار آنها است که مبتنی بر وینیل طراحی شده است.
 • چسب فوری: چسب‌های فوری بیشتر برای کاغذ دیواری‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که نازک و سبک باشند. این چسب‌ها به دلیل ترکیبات خاصی که دارند کمترین تغییرات را بر روی کاغذ دیواری ایجاد می‌نمایند.
 • چسب آماده: یکی از معروف‌ترین چسب‌های کاغذ دیواری چسب آماده است که به نام مایع هم شناخته می‌شود. در میان انواع چسب‌های کاغذ دیواری، چسب آماده بیشترین قیمت را دارد و معمولاً فقط برای ترمیم و نصب کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر این چسب‌ها را در مجاورت هوا قرار دهید خیلی سریع خشک می‌شوند.

طرز تهیه چسب کاغذ دیواری

طرز تهیه چسب کاغذ دیواری به شدت وابسته به نسبت‌های موادی است که به صورت ترکیبی در تولید چسب مورد استفاده قرار می‌گیرند. افرادی که قصد تولید این محصولات را دارند باید دقت زیادی به خرج دهند تا چسب تولید شده توسط آنها از مقاومت مناسب و کیفیت خوب برخوردار باشد. برای اینکه چنین چیزی اتفاق بیفتد باید از بهترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه در تولید چسب بهره برده شود. ضمناً در تولید این محصولات معمولاً اصول و استانداردهای بین المللی هستند که رعایت آنها الزامی می‌باشد. 

اولین چیزی که برای تولید این چسب باید به طور دقیق مشخص شود نسبت آب و چسب کاغذ دیواری است. مثلاً برای چسباندن کاغذ دیواری‌های معمولی که حدود ۸۰ رول را شامل می‌شوند حداقل باید ۶۰ لیتر آب در تولید چسب آن‌ها استفاده شود. پس از اینکه میزان آب را تعیین کردید آن را با پودر چسب مخلوط می‌کنید تا یک دست شوند و سپس آنها را برای مدت زمان مشخصی که معمولاً ۳ دقیقه است رها می‌کنید. مجدداً چسب‌ها را مخلوط می‌کنید و آنها را برای ۳۰ دقیقه در فضای مشخصی قرار می‌دهید. در نهایت شما می‌توانید چسب خودتان را بررسی نمایید و در صورتی که به کیفیت مناسب رسیده باشد از آن استفاده کنید.

بهترین جایگزین برای چسب‌های کاغذ دیواری چیست؟

شاید برای شما هم این سوال به وجود بیاید که چه چیزی را می‌توان به عنوان جایگزین چسب کاغذ دیواری مورد استفاده قرار داد. در میان محصولات مختلفی که به عنوان جایگزین این چسب‌ها معرفی می‌شود فقط دو نمونه از آنها واقعاً برای چسباندن کاغذ بر روی دیوار کاربرد دارد. اولین پیشنهاد ما برای جایگزینی این چسب‌ها استفاده از متیل سلولوز است. متیل سلولوز به عنوان ماده اولیه تولید چسب‌های کاغذ دیواری هم مورد استفاده قرار می‌گیرد اما شما می‌توانید با استفاده از خود این ماده نوعی چسب تهیه کنید و نیاز به خرید چسب‌های آماده نداشته باشید. چسب شیر غیر سمی نیز از دیگر موادی است که می‌توان برای نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار از آن کمک گرفت. برای تهیه این محصول به سرکه، آب و شیر خشک نیاز خواهید داشت.

نحوه محاسبه قیمت چسب

عوامل مختلفی در محاسبه قیمت چسب کاغذ دیواری تاثیرگذار هستند. بدون شک میزان چسبی که برای نصب کاغذ دیواری احتیاج دارید اولین عامل تعیین قیمت است. هرچه حجم کاغذ دیواری که نیاز دارید بیشتر باشد طبیعتاً هزینه بیشتری هم باید پرداخت کنید. کیفیت چسب تولید شده از دیگر عواملی است که روی قیمت آن اثرگذار می‌باشد. اگر چسب مورد نظر خودتان را از برندهای معروف جهان تهیه کنید باید هزینه بالاتری پرداخت نمایید. مواد اولیه‌ای که در تولید چسب مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز قیمت آن را بالا یا پایین خواهند برد. البته در خرید چسب کاغذ دیواری زیاد به قیمت توجه نداشته باشید و کیفیت را اولویت اول خود قرار دهید. اینگونه چسب‌ها قرار است دیوارپوشی منزل شما را مستحکم کنند و اگر کیفیت خوبی نداشته باشند برای شما در آینده مشکلات زیادی به همراه خواهند داشت.

قیمت چسب کاغذ دیواری

چسب‌ها را از کجا تهیه کنیم؟

 اگر به بازار بروید و برای خرید چسب کاغذ دیواری اقدام نمایید احتمالاً با فروشگاه‌های مختلفی مواجه خواهید شد. برخی از این فروشگاه‌ها واقعاً محصولات با کیفیتی عرضه می‌کنند و قابل اعتماد هستند. البته طبیعتاً تشخیص اعتبار یک فروشگاه برای کسی که تازه می‌خواهد چسب‌های کاغذ دیواری را خریداری کند، کار سختی خواهد بود. به همین دلیل بهتر است به فروشگاه‌هایی مراجعه کنید که توسط دیگران به شما معرفی می‌شوند. از جمله فروشگاه‌های معتبر و قابل اعتماد بازار می‌توانیم به پرشین راگ اشاره کنیم. در این فروشگاه انواع مختلفی از چسب‌های کاغذ دیواری عرضه می‌شود که کیفیت بسیار خوبی دارند و قیمت آنها مناسب است. آدرس اینترنتی این فروشگاه آنلاین https://www.epersianrug.com/ است.

0
  0
  سبد خرید
  سبد شما خالی استبرگشت به خرید