قیمت کاغذ دیواری پذیرایی

قیمت کاغذ دیواری پذیرایی

قیمت کاغذ دیواری پذیرایی هر متر مربع ۴۰ هزار تومان شروع می شود. با توجه به استفاده رو به افزون از کاغذ دیواری قصد داریم به بررسی ویژگی‌های انواع مختلف این محصولات و عوامل موثر بر قیمت کاغذ دیواری پذیرایی بپردازیم.

مزیت استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی

شاید وقتی وارد ساختمان می‌شوید در نگاه اول نظر شما به دیوارها و کاغذهای دیواری استفاده شده روی آنها جلب نشود. همچنین به تاثیری که بر زیبایی منزل دارد توجه نکنید. اما با توجه به تحقیقات بسیار زیادی که این روزها در زمینه دکوراسیون‌های مختلف انجام شده وجود کاغذ دیواری در منزل به جذاب‌تر نشان دادن بقیه اجزای استفاده شده در اتاق کمک شایانی می‌کند.

به عبارت دیگر وجود کاغذهای دیواری باعث می‌شود ترکیب مبل، پرده، اکسسوری‌هایی که در اتاق استفاده شده، تلویزیون و چراغ روشنایی‌ زیباتر به نظر برسد. این فاکتور در اتاق پذیرایی باعث تغییر رنگ، کاهش یا افزایش میزان نور شده و  می‌تواند بیانگر طرز فکر و شخصیت صاحب خانه باشد. به همین دلیل امروزه استفاده از آنها طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. با توجه به ویژگی‌هایی که این محصول دارد بر آن شدیم که مقاله‌ای در خصوص تمامی مشخصات، انواع مختلف و طرح‌های نمونه کاغذ دیواری پذیرایی، آماده نموده و برای شما ارائه نماییم. همچنین در این مطلب به بررسی عوامل مؤثر بر قیمت کاغذ دیواری پذیرایی خواهیم پرداخت.

جدیدترین کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری پذیرایی ساده اولین نمونه از این محصولات هستند که توانستند جایگاه ویژه‌ای را در دکوراسیون منزل به خود اختصاص دهند. تعداد طرفداران بسیار زیاد این محصولات در بازار سبب گردیده انواع مختلفی از آنها با کیفیت‌های گوناگون تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار بگیرد. از جدیدترین انواع این محصولات می‌توان به کاغذ‌های نانو کاغذهای پارچه‌ای، سه بعدی، کاغذ دیواری‌های کوچک با اشکال هندسی و غیره اشاره نمود.

اهمیت طرح کاغذ دیواری پذیرایی

طرح‌هایی که برای کاغذهای دیواری استفاده می‌شود باید متناسب با فضایی باشد که در آن به کار می‌رود. به طور مثال اگر اتاق پذیرایی فضای کوچکی داشته و وسایل بسیاری داخل آن وجود دارد، باید در آن از کاغذهایی با طرح‌های ساده و رنگ‌های ملایم استفاده شود. به کار بردن کاغذ‌های شلوغ با طرح‌های بزرگ برای محیط‌های وسیع و خلوت مناسب هستند. متراژ پذیرایی، اکسسوری‌ها و دکوری‌هایی که در آن استفاده شده، نوع چیدمان اتاق و  رنگ‌ آن از عوامل موثر در انتخاب طرح، مدل و قیمت کاغذ دیواری پذیرایی محسوب می‌شوند.

رنگ طرح کاغذ دیواری پذیرایی

هنگام انتخاب کاغذهای دیواری برای اتاق پذیرایی با طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و طرح‌ها روبرو هستید. نکته مهمی که در زمان تهیه آنها باید مدنظر قرار دهید، تناسب رنگ انتخاب شده با محیط مورد نظر است. علاوه بر آن سلیقه و تمایل افراد در انتخاب رنگ از فاکتورهای مهم دیگر انتخاب کاغذ دیواری محسوب می‌شود.

در گذشته اکثر کاغذها دارای طرح‌های بسیار ساده و رنگ‌های محدودی بودند. اما امروزه کاغذهایی که تولید می‌شوند طرح‌های متنوعی را در بر می‌گیرند. بنابراین طرح‌هایی که برای کاغذ دیواری انتخاب می‌شوند روی انتخاب رنگ آن نیز موثر هستند. باید بدانید از هر طرح کاغذ دیواری تولید‌شده رنگ‌های مختلفی وجود دارد و این نکته گزینه‌های زیادی را برای انتخاب پیش‌روی افراد قرار می‌دهد.

یکی دیگر از فاکتورهایی که در انتخاب رنگ و در نهایت قیمت کاغذ دیواری پذیرایی می‌تواند موثر باشد شرایط محیطی و اقلیم آب و هوایی محل زندگی است. به طور مثال افرادی که در مناطق سردسیر زندگی می‌کنند تمایل به استفاده از رنگ‌های گرم دارند تا احساس گرما را به آنها القا کند. در نظر داشته باشید عکس این موضوع نیز برای مناطق گرمسیر و به کار بردن رنگ‌های سرد صادق است.

رنگ‌های پرطرفدار کاغذ دیواری

کاربردی‌ترین رنگ‌هایی که اکثر افراد از آنها برای کاغذ کردن اتاق‌های محیط اطراف خود استفاده می‌کنند و همیشه ترند هستند، رنگ‌های روشن و خنثی مانند کاغذ دیواری پذیرایی سفید طلایی، کرم، طوسی، نقره‌ای و خاکستری می‌باشند. این رنگ‌ها فضای منزل را بزرگ‌تر نشان داده و قابلیت ست‌کردن با اکثر لوازم دکوری و رنگ‌های دیگر موجود در دیزاین اتاق پذیرایی را دارند.

انواع کاغذی‌های پذیرایی

برای دسته‌بندی انواع کاغذ دیواری پذیرایی باید چندین فاکتور را مد نظر قرار دهید که در ادامه به بیان آنها می‌پردازیم.

سبک کاغذ پذیری: اولین فاکتور طبقه‌بندی بر اساس سبک کاغذ دیواری است که می‌تواند شامل کاغذ دیواری سه بعدی، کلاسیک، کاغذهای پذیرایی کوچک، کاغذ دیواری‌های پذیرایی بزرگ و مدرن شود.

طرح کاغذ دیواری: پس از انتخاب سبک کاغذ پذیرایی می‌توانید از هر کدام از این سبک‌ها طرح‌های مختلفی را انتخاب کنید. طرح‌های شلوغ، خلوت، پوستر جدید دیواری در مناطق خاص اتاق پذیرایی، کاغذ دیواری کلاسیک با طرح داماسک یا کاغذهای هندسی نمونه هایی از طرح‌های به کار رفته در تولید این محصولات  به حساب می‌آیند.

روش انتخاب کاغذ دیواری

وقتی تصمیم گرفتید به جای رنگ از کاغذ دیواری برای پوشش دیوارهای خود استفاده کنید، باید نکات مهمی را در این زمینه رعایت نمایید تا هماهنگی بین طرح و رنگ کاغذ دیواری با سایر لوازم به کار رفته در اتاق به وجود آید. به همین دلیل باید از افراد کاربلد در این زمینه کمک بگیرید یا اینکه پیش از خرید تحقیقات کاملی در خصوص تناسب طرح و رنگ انتخاب شده با دکوراسیون منزل، متراژ و لوازم منزل انجام دهید. از این‌رو در ادامه مطلب برخی از مواردی که باید جهت انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی مد نظر قرار دهید، برای شما توضیح خواهیم داد.

انتخاب کاغذ دیواری با توجه به متراژ

این فاکتور مسئله مهمی در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی محسوب می‌شود بر این اساس برای محیط‌هایی که شلوغ هستند، لوازم زیادی در آنها استفاده شده و متراژ کمی دارند نباید از کاغذهایی با طرح‌های شلوغ، بزرگ و تیره استفاده کنید. به کار گیری این نوع کاغذها محیط را کوچکتر، شلوغ‌تر و شلخته نشان می‌دهند. در صورتی‌که در این مکان‌ها تمایل دارید از کاغذهای ساده استفاده کنید می‌توانید محصولاتی با طرح‌های ملایم، کوچک و رنگ روشن به کار ببرید. همچنین ترکیب کردن طرح‌های ساده در برخی از دیوارها و استفاده از طرح‌های شلوغ‌تر در دیوارهایی که از وسایل منزل فاصله دارند و در یا پنجره در آنها قرار ندارد، روش دیگری برای کاغذ کردن دیوار در این محیط‌ها محسوب می‌شود.

نقشه و پلان خانه

در حال حاضر چندین پلان مختلف برای قرار گرفتن محل پذیرایی وجود دارد. بر این اساس اتاق پذیرایی یا به آشپزخانه یا به اتاق‌های خواب وصل می‌شود، در غیر این‌صورت به صورت مستقل در گوشه‌ای از منزل قرار دارد. بنابراین در هنگام انتخاب توجه به سبک نقشه ساختمان و دکوراسیون محیط‌هایی که اطراف اتاق پذیرایی قرار دارند از اهمیت بالایی برخوردار است.

سبک مبلمان

در انتخاب طرح کاغذ دیواری پذیرایی، رنگ و سبک آن باید توجه ویژه‌ای به مدل و سبک مبلمان محیط شود.

رنگ کاغذ

نیاز نیست رنگ کاغذ دقیقاً شبیه بقیه وسایل قرار گرفته در محیط باشد، همین که در یک طیف رنگ، هماهنگ با آنها باشد کفایت می‌کند.

قیمت کاغذ دیواری پذیرایی2023

عوامل مختلفی در قیمت کاغذ دیواری پذیرایی مانند متراژ منزل، طرح کاغذ دیواری، کیفیت استفاده شده در ساخت آنها و سبک کاغذ دیواری موثر می‌باشد. به طور مثال قیمت کاغذ دیواری پذیرایی کوچک با قیمت‌ کاغذ دیواری سه بعدی یا نانو متفاوت است و هر کدام از آنها باید توسط فرد متخصص و کارشناس فروش مربوط به فروشگاهی که برای خرید انتخاب می‌کنید ارزیابی و تعیین  قیمت گردد. باید بدانید نحوه محاسبات کاغذ دیواری بر حسب متر مربع بوده و به آن دستمزد نصب نیز اضافه می‌شود.

بعضی از کاغذ دیواری‌های مدرن و جدید وارداتی بوده یا موادی که برای ساخت آن استفاده می‌شود از خارج از کشور تهیه می‌شود، به همین دلیل نوسان نرخ ارز بر قیمت آنها تاثیر بسیار زیادی دارد که هنگام خرید و تهیه آنها باید این نکته را در نظر بگیرید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی نمودیم در خصوص تمامی نکاتی که برای انتخاب مدل کاغذ دیواری پذیرایی مورد نیاز است صحبت نماییم. همچنین در زمینه عوامل موثر بر قیمت کاغذ دیواری پذیرایی توضیحاتی بیان کردیم. این نکته را در نظر داشته باشید که برای خرید کاغذ پذیرایی باید آن را از فروشگاهی تهیه نمایید که علاوه بر امکان انتخاب بین گزینه‌های مختلف، محصولات آن از کیفیتی بالا و ضمانت اصالت کالا برخوردار باشند.

0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبرگشت به خرید