قیمت کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری

قیمت کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری

قیمت کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری

قیمت کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری با احتساب پرتی و نصب آن حدودا ۵ میلیون و چهارصد هزار تومان می باشد. نمونه طرح های جدید و پتینه را در زیر این پاراگراف برای شما گذاشته ایم.

اگر بدنبال طرح جدید هستید ما بشما دو طرح زیر را پیشنهاد می دهیم. که هم مقرون به صرفه و هم جدید می باشند. برای خرید می توانید اقدام کنید.

برای اینکه بدانید چطور به این عدد دست یافتیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. کاغذ دیواری در اصل نوعی دیوار پوش‌ مقرون به صرفه است که برای ایجاد تغییرات مثبت در دکوراسیون محیط در کمترین زمان ممکن با مبلغ و هزینه‌ای مناسب انتخاب می‌شود. به همین دلیل در حال حاضر این شیوه دیزاین محیط مورد تایید بسیاری از طراحان دکوراسیون می‌باشد. برای اینکه محیط‌هایی با متراژ مختلف، به طور مثال یک اتاق ۱۲ متری را کاغذ دیواری کنید، باید بدانید که میزان کاغذ مورد نیاز چطور محاسبه می‌شود و چه فاکتورهایی را باید در هنگام خرید در نظر بگیرید. با ما همراه باشید تا در خصوص عوامل موثر بر قیمت کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری اطلاعات مهم و مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

مثلا در زیر کاغذ دیواری جدید پتینه یک انتخاب زیبا و مقرون به صرفه می باشد. قیمت هر رول آن ۴۵۰ هزار تومن می باشد. ۱۰ رول آن ۴ میلیون و پانصد هزار تومن می باشد. برای نصب هر رول ۹۰ هزار تومن در نظر بگیرید. جمع کل با نصب ۵ میلیون چهار صد هزار تومن می باشد.

قیمت کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری

مقدار کاغذ دیواری مورد نیاز برای اتاق ۱۲ متری

برای اینکه بخواهید یک اتاق ۱۲ متری را کاغذ دیواری کنید و قیمت کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری را محاسابه کنید در مرحله اول باید بدانید که میزان کاغذ مورد نیاز به صورت رول فروخته می‌شود و شما نمی‌توانید به صورت حضوری به یک مغازه مراجعه کرده یا با کارشناس فروش اینترنتی این محصولات تماس گرفته و بگویید مثلاً ۱۲ متر کاغذ نیاز دارم. شما باید محاسبات دقیقی را انجام دهید تا متراژ و مساحت اتاق را محاسبه و به رول کاغذ تبدیل کنید.

در ابتدا باید مساحت دقیق دیوارهای اتاق ۱۲ متری را به دست آورید. برای اینکار طول و عرض هر دیوار را در هم ضرب کنید و عدد حاصل را به عنوان مساحت دیوار در نظر بگیرید. سپس با به دست آوردن مساحت هر دیوار و جمع آنها با هم به مساحت کل، برای تعیین میزان کاغذ مورد نیاز دست خواهید یافت. با در نظر گرفتن سبک معماری‌هایی که در کشور وجود دارد، اتاق‌های ۱۲ متری به صورت دو دیوار ۴ متری و دو دیوار ۳ متری ساخته می‌شوند و دارای ارتفاعی بین ۲.۴  تا ۳ متر هستند. بنابراین اکثر نصاب‌ها برای کاغذ کردن دیوارها بین ۸ تا ۹ رول کاغذ نیاز دارند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید تمامی محاسبات بدون در نظر گرفتن پنجره یا کمد موجود در اتاق به دست آمده‌ است. برای دیدن لیست قیمت کاغذ دیواری اینجا را کلیک کنید.

نحوه محاسبه میزان رول کاغذ برای اتاق ۱۲ متری

بعد از اینکه مساحت دیوارهای اتاق ۱۲ متری را حساب کرده و با یکدیگر جمع کردید، می‌توانید تعداد رول کاغذ مورد نیاز را محاسبه کنید. رول‌های انواع گوناگون کاغذ دیواری موجود در بازار دارای عرض، طول و پوشش‌ دهی‌های مختلفی مانند موارد زیر هستند:

  • کاغذهای دیواری با عرض ۵۳ سانتی‌متر،  طول ۱۰ متر و قابلیت پوشش دهی ۱.۵۹ متر از طول دیوار
  • کاغذهای دیواری با عرض ۷۰ سانتی‌متر، طول ۱۰ متر و قابلیت پوشش دهی ۲.۱۰ متر از طول دیوار
  • کاغذهای دیواری با عرض ۱۰۰ سانتی‌متر، طول ۱۰ متر و قابلیت پوشش دهی۳ متر از طول دیوار
  • کاغذهای دیواری با عرض ۱۰۶ سانتی‌متر، طول ۱۵.۵۰ و قابلیت پوشش دهی۵.۳ متر از طول دیوار

برای نحوه محاسبه میزان کاغذ مورد نیاز فرض کنید اتاق ۱۲ متری به شکل مربع با دیوارهای ۳ متری باشد.

بنابراین جمع طول دیوارهای آن ۱۲ متر می‌شود. اگر کاغذ دیواری با عرض ۵۳ سانتی‌متر را انتخاب کنید، باید ۱۲ را بر عدد پوشش‌دهی دیوار توسط کاغذ با عرض ۵۳ سانتی‌متر تقسیم کنید. با این‌کار تعداد رول مورد نیاز به دست می‌آید. طبق این اطلاعات و مطالب گفته شده باید عدد ۱۲ را بر ۱.۵۹ تقسیم کرده که حاصل عدد ۷.۵۴ می‌شود. نهایتا به این نتیجه می‌رسیم که برای این اتاق ۸ رول کاغذ نیاز دارید. با دانستن این مطلب به راحتی می‌توان قیمت کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری را محاسبه کرد.

عوامل موثر بر مقدار کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری

پس از آشنایی با روش محاسبه مقدار کاغذ دیواری مورد نیاز برای اتاق ۱۲ متری، باید بدانید فاکتورهایی وجود دارند که بر این میزان تاثیر می‌گذارند و امکان دارد باعث افزایش اندازه کاغذ مورد نیاز شوند. یکی از این موارد طرح کاغذ دیواری در خصوص کاغذهای طرح‌دار است. در این نوع دیوار پوش‌های کاغذی به دلیل اینکه باید کاغذها طوری نصب شوند که طرح کاغذ دیواری درست نشان داده شود، امکان دارد متراژ استفاده شده افزایش یابد. از طرفی دیگر همواره باید مقداری از کاغذ دیواری را برای اتفاقاتی مانند پاره شدن یا خرابی که احتمال دارد در طول زمان اتفاق افتد در اختیار داشته باشید که در صورت نیاز بتوانید آن را جایگزین نمایید.

عوامل موثر بر قیمت کاغذ دیواری جدید

امروزه انواع مختلفی از دیوار پوش‌های کاغذی تولید می‌شوند و طیف گسترده‌ای از کیفیت، رنگ و طرح در بازار وجود دارد که هر کدام از آنها بر قیمت کاغذ دیواری ساده ارزان مانند قیمت کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری تاثیر می‌گذارند. جنس کاغذ دیواری از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن است. بر این اساس باید گفت برخی از این محصولات به‌صورت کاغذهای مقرون به صرفه ارائه می‌شوند و به آنها کاغذ دیواری ارزان قیمت گفته می‌شود. روی این‌ کاغذها هیچ پوشش محافظتی وجود ندارد، طرح آنها مستقیماً بر روی کاغذ چاپ می‌شود، به همین دلیل کیفیت پایین‌تری نسبت به بقیه متریال‌های موجود در بازار دارند. آنها غیر قابل شست‌وشو هستند و برای کسانی که تمایل ندارند بودجه زیادی برای این‌کار در نظر بگیرند گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

در مقابل کاغذهای دیواری با پوشش وینیل قرار دارند که به کاغذ دیوارهای ضد آب و قابل شست‌وشو معروف هستند. این محصولات طرح‌ها و رنگ‌های بسیار زیبایی دارند و از طول عمر بالایی برخوردار هستند. هنگام خرید آنها با بررسی لیست قیمت کاغذ دیواری ضد آب 1402 می‌توانید مناسب‌ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

باید بدانید هر چقدر که طرح‌ کاغذ دیواری ترند باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. همچنین نوسانات نرخ ارز تاثیر بسیار زیادی بر قیمت محصولات وارداتی دارد و معمولا گرانترین نمونه‌های بازار از بین این محصولات می‌باشد. بنابراین با توجه به مناسب بودن قیمت کاغذ دیواری ایرانی ارزان و به دلیل کیفیت بالایی که دارد انتخاب بهتری برای خرید محسوب می‌شود. در نهایت با محاسبه تعداد رول کاغذ مورد نیاز، مبلغ نهایی پروژه با اضافه کردن هزینه دستمزد نصب و زیرسازی در صورت نیاز حاصل می‌شود.

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب کاغذهای دیواری باید مد نظر قرار دهید سلیقه فرد، به عنوان کسی که می‌خواهد از اتاق استفاده کند می‌باشد. دومین نکته توجه به نوع کاربری اتاق است، به طور مثال کاغذی که برای محیط اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد با کاغذی که برای اتاق خواب یا اتاق کودک به کار می‌رود کاملاً متفاوت می‌باشد و باید متناسب با آن از نمونه‌های مختلف موجود در بازار انتخاب کنید. توجه به سبک دکوراسیون اتاق، محل قرارگیری کمد، در و پنجره و متراژ از نکاتی مهمی هستند که در انتخاب این دیوار‌ پوش کاغذی موثر هستند. تمامی این موارد تاثیر زیادی بر قیمت کاغذ دیواری پذیرایی  به ویژه قیمت کاغذ دیواری پذیرایی کوچک خواهد داشت.

لیست قیمت کاغذ دیواری ارزان

پس از بررسی تمامی شرایط برای تهیه و خرید کاغذ دیواری، نوبت به انتخاب فروشگاه و بررسی لیست قیمت‌ها می‌رسد. پس از تماس و ارتباط با کارشناسان فروش می‌توانید به لیست قیمت کاغذ دیواری‌ها موجود دسترسی داشته و با مقایسه قیمت‌ها محصول مورد نظر خود را خریداری کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به پنل فروشگاه اینترنتی مورد نظر از قسمت لیست محصولات سایت، کاغذ مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما در آنجا با مقایسه بین طرح‌ها و رنگ‌های مختلف، با در اختیار داشتن لیست قیمت‌ها، کاغذ دیواری مورد نظر خود را خریداری نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله در خصوص تمام عوامل موثر بر قیمت کاغذ دیواری برای اتاق ۱۲ متری، نحوه محاسبات و انتخاب این محصول توضیحاتی را برای شما بیان نمودیم. شما باید برای خرید فروشگاهی را انتخاب کنید که در کنار معرفی مدل‌های مختلف، لیست قیمت‌ها را در اختیارتان قرار دهد و در خصوص تعیین متراژ شما را راهنمایی کند.

0
    0
    سبد خرید
    سبد شما خالی استبرگشت به خرید